Skarby Wrocławia – Niezwykłe ZOO

Dla dorosłych i dla dzieci jest miejscem idealnym. Wycieczki zaglądają na jego teren bardzo chętnie, gdyż to ZOO to obiekt wyjątkowy. Najstarszy i największy pod względem ilości posiadanych zwierząt ogród zoologiczny w Polsce jest jednocześnie jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych, jakimi może się pochwalić Wrocław. Co warto wiedzieć na temat tego wspaniałego ZOO?

Miejski Ogród Zoologiczny we Wrocławiu (bo tak brzmi oficjalna nazwa placówki) jest miejscem wyjątkowym i niezwykle popularnym. Przyciąga nie tylko imponującą kolekcją zwierząt, ale i zabytkowymi pawilonami, które przetrwały tu do naszych czasów. Ogród ten ma przecież i ciekawą historię, która zaczyna się w 1865 roku. ZOO, zakładane w niemieckim jeszcze Breslau, jest do dziś wielką atrakcją. Położenie nad rzeką Odrą, w pobliżu miasta a jednocześnie w miejscu dość ustronnym, jest wielkim walorem tego miejsca.

ZOO to wzbudzało wiele emocji już w pierwszych latach swego istnienia, a dla mieszkańców ówczesnego Wrocławia było obiektem wyjątkowo ważnym. Moda na zakładanie ogrodów zoologicznych skłoniła mieszkańców Breslau do zbierania pieniędzy na ten cel, i choć początki ZOO były dość skromne, wkrótce mogło się ono pochwalić imponującą i niezwykle cenną pod względem gatunkowym kolekcją zwierząt. Wielką sensacją było sprowadzenie do Wrocławia goryla. Pussi przybywała tu z Liverpoolu w 1894 roku, a więc w czasach, gdy goryle były zwierzętami wzbudzającymi wiele emocji. Pussi zaskoczyła też swą długowiecznością, dzięki czemu na stałe wpisała się w historię wrocławskiego ZOO.

Koniec XIX stulecia jest też okresem, w którym na terenie ogrodu powstaje wiele ciekawych budynków i pawilonów. Część z nich przetrwała wojnę i stanowi dziś dodatkową atrakcję dla turystów zwiedzających ZOO. Zabytkowe obiekty są wielką atrakcją i stanowią cenne uzupełnienie dla nowoczesnych obiektów. Jednym z tych najważniejszych stało się Afrykarium, które od października 2014 roku stanowi jeden z najważniejszych celów niemal każdej wycieczki do wrocławskiego ZOO. Ten nowoczesny kompleks basenów sprawił, że Wrocław stał się atrakcyjnym celem dla wszystkich miłośników zwierząt oraz nowoczesnych akwariów, z których ogród zoologiczny we Wrocławiu może być naprawdę dumny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *